Yeni Kalradya İmparatorluğu – 17. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Yeni Kalradya İmparatorluğu isimli 17. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm için buraya tıklayınız. Tüm bölümlerin listesine gitmek için buraya tıklayınız.

Asugan kalesi surlarında vuruşma başlamıştı. Askerler ölümüne çarpışıyor, her türlü silah kullanılıyordu. Arbalet okları ve normal oklar havada uçuşuyor hatta birbirine çarpan dahi oluyodu. Yafes ise gürzünü sallıyor, memlüklerle beraber düşmanı eziyordu. 8 kule bulunan dış kaleye girmek kolay olmuştu. Ancak asıl mesele iç kale idi. Dar bir alanda çok askerin savaşması kolay olmuyordu. Yafes bunun için gürzleri bıraktırmış kılıç ve fırlatma baltaları ile iç kale kapısını zorluyordu. Koçbaşı ile yapılan denemeler sonuç vermiyor kapı bir türlü açılmıyordu.

Asugan’ın Fethini Kolaylaştıran Hamle

En son ilginç bir deneme yapmak isteyen Yafes demirle sağlamlaştırılmış olan tahta kapıyı yakmayı denemesinde bulunmuştu. Kapıya gaz lambası yağı dökülmüş ve ateşe verilmişti. 1 saat boyunca yanan kapı kül olmuş içerideki askerlerden bazıları içeri sızan dumandan zehirlenmişti. İç kaleye girmeyi başaran Yafes ve adamları içeridekileri kılıçtan geçirmiş, kalenin koridorları kızıla boyanmış en sonunda lordun salonuna varmıştı. Burada kalan 4-5 muhafız da indirildikten sonra kale ele geçirilmiş ve Yafes ilk toprağına sahip olmuştu. Alayen‘den müjdeli bir haber gelmiş Dugar köyü direnmeden teslim olmuştu. Kaledeki Asugan Noyan‘a ait olan sancaklar atılmış yerine Yafes‘in kendi hazırladığı sancak dikilmişti. Sancakta mavi zemin üzerine beyaz bir aslan, aslanın kafasında Kral Radon‘un efsanevi tacı, aslanın gözünde ise Yafes‘in hazırlattığı mühür bulunuyordu. Yeni krallık için dört bir yana elçi gönderen Yafes, krallığını duyurmuştu. Kalesinin elden çıktığını Tulga şehrine gelen elçiden öğrenen Asugan Noyan küplere binmiş Sancar Handan büyük bir ordu istemişti. İstediğini tam olarak alamasa da Asugan Noyan kalesini geri almak için yola çıkmış, yolda ise yakalattığını Ichamur şehrine giden kale komutanını idam ettirmişti.

Emir(Lord) Lakhem mi o da kim?

Yafes kale zindanına inmiş Emir Lakhem‘i serbest bırakmıştı. Bırakmadan evvel onu yeni krallığın lordu olmasını teklif etmişti ancak o kesin bir cevap vermeden gitmişti. Lakhem Sarranid diyarına varınca acı bir gerçek öğrenmişti. Sultan Hakim, Kergitlerin pususunda onu mesûl tutmuş ve suçlu ilan etmiş topraklarına el koymuştu. O da gerisin geriye Asugan‘a gelmiş ve Yafes‘e bağlılık yemini etmişti. Yafes artık kraldı ve ona göre düşünmesi gerekirdi. İlk adım olarak komutan Alayen ve Lord Lakhem‘e asker toplama emri vermişti. Genelde karma bir ordu kullanan Yafes krallıkların en iyi birliklerini alıp güçlü bir ordu kurmuştu. Emri de öyle vermişti. Asugan Noyan‘ın kuşatmaya geldiği haberini almış buna bir çare düşünürken şansı yaver gitmiş ve Veagirler, Nordlarla barış yapmış Kergitlere savaş açmıştı. Sancar Han da Asugan Noyanı geri çağırmış Veagir savaşı için hazırlıklara başlamıştı. Yafes de bu boşluktan istifade edip hızlıca bir ordu kurduruyordu. Ayrıca Dugar köyünü Lord Lakhem‘e vermiş ancak kendi de ilgilenmişti. Kral sıfatıyla köye gelen Yafes imar emri vermiş ve kaleden asker getirerek hem milis gücü oluşturma hem de korumayla görevlendirmişti. Böylece Yafes‘den intikam almak isteyenler Dugar köyünü yağmalamaya giriştiğinde karşılarında eğitimli bir milis gücü ve ayrıca askerlerle karşılaşacaktı.

Yeni Kalradya İmparatorluğu isimli 17. bölümü okudunuz. 18. bölüm için tıklayınız.

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayınız.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/