Yeni Kaleler ve Yeni Lordlar – 18. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Yeni Kaleler ve Yeni Lordlar isimli 18. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm için buraya tıklayınız. Tüm bölümlerin listesine gitmek için buraya tıklayınız.

Kral Yafes, Asuganı kendine bir üs olarak kullanıp genişleme politikası izleyecekti. Ancak bir sorun vardı. Kergitlere ait en yakın kale olan Distar Kalesi Tulga şehrine yakın ve tehlikeli bir yerdi. Buranın fethi ve korunması için daha çok askere ve lorda ihtiyaç vardı. Bu arada Lord Lakhem ve komutan Alayen dönmüş askerlerini garnizona vermişti. Kral Yafes‘in toplam olarak 324 askeri vardı(Alayen ve Lakhem’inki de dahil). Kuşatma konusunda sıkıntı yaşanmazdı ancak koruma çok sıkı olmalıydı. Ayrıca ellerini hızlı tutmalı Veagirlerle savaş bitmeden Distar‘ı almaları gerekirdi. Yafes’in aklına değişik bir fikir gelmişti. Distar kalesi lordu Alagur Noyan‘ı yanına çekmek. Böylece hızlı bir fetih, askerlerin ölmemesi ve yeni bir lord kazanacaktı. Alagur Noyan hakkında duyduğu şey Sancar Han‘ı pek sevmediği hatta Veagir seferine katılmamasıydı. Onu yanına çekmek için Lakhem‘e danışmış o da:
-“Ona toprak vereceğinizi söylerseniz size sıkıntısız bir şekilde katılacaktır.”, demişti. Kral Yafes ise bir elçi yerine kendi askerileri ile Distar‘a doğru giderken Alagur Noyanla karşılaşmıştı kendini tanıtan Yafes ona toprak vereceğini söylemiş ve Kalradya’daki savaşı bitirebileceğini iddia etmişti. En başta pek yanaşmasada Alagur Noyan teklifi kabul etmiş ve toprakları ile birlikte Yafes‘in tarafına geçmişti. Kral Yafes, Distar kalesinin Lord Alagur‘da kalabileceğini söylemişti.

Büyük Balık Tulga Şehri

Artık krallığının 2 kalesi bulunan Yafes gözünü büyük balığa Tulga Şehrine dikmişti. Tulga şehrini alabilirse gücünü ve ününü tüm Kalradya ya gösterebilir ve yanına daha fazla lord çekebilirdi. Ayrıca Tulgayı kendi baş şehiri, payitahtı ilan ederek resmen Kergitlerin bittiğini ilan edecekti. Düşünceleri bu yönde olan Yafes hummalı bir hazırlığa girişme emri vermişti. Ancak işi zorlaşmıştı. Veagirlerle savaşları bitmeye yakın olan Kergitler yavaş yavaş Tulgaya dönmeye başlamışlardı. Bunu gözetleyen Yafes hazırlıkları yavaşlatmış ve plan masasına geri dönmüştü. Herkes Tulgada iken kuşatma yaparsa ordusu fazla dayanamaz ve geri çekilmek zorunda kalırdı çünkü Tulga, Kalradyadaki en büyük 6 şehirden biriydi. Tüm bunları düşünürken Kalradya’daki olayları da takip ediyordu.

Sarranidliler Büyüme Evresi için Doğru Yoldaş mı?

Sarranidler’in hiçbir devletle savaş durumunda olmaması Yafes‘e bir fikir vermişti. Sarranid’lerle bir olacak ve Kergit’lere saldıracaklardı. Ancak bunun için Sultan Hakim‘le anlaşma yapması gerekiyordu. Askerlerini kalede bırakan Kral Yafes, 30 sarranid memlükle Shariz‘e doğru yola çıkmıştı. Yolda giderken civarın nabzını yoklamış, köylerde ve kalelerde ahalinin durumunu öğrenmişti. Öğrendiği şey tüm civarın savaştan muzdarip olduğu ve Sultan Hakim‘i pek sevmediği idi. O tüm bunlarla ilgilenirken Kergit cephesi ise lordları elinde tutmak için ziyafetler ve para dağıtımı yapıyordu. Sancar Han, Kral Yafes‘in gücünü ve yapmak istediklerini sezmişti ve lordlarını kaybetmek istemiyordu. Bu arada Veagirler ise ne barışa yanaşıyor, ne de sıcak bir savaş yapıyorlardı. Kervan yağmalayıp köy basıyor ve ekonomik olarak Kergitlerin ticaretini sabote ediyordu. Sancar Han ise çok zor durumda kalmıştı. Bir yandan lordlarını kaybediyor (lordlarından noyan Veagirlerin tarafına geçmiş ancak topraklarını bırakmıştı.) bir yandan ticareti engelleyen bir düşman ve bir yandan Tulga sınırlarına dayanan Yeni Kalradya İmparatorluğu, onu zor durumda bırakmıştı.

Yeni Kaleler ve Yeni Lordlar isimli 18. bölümü okudunuz. 19. bölüm için tıklayınız.

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayınız.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/