Yeni Bir Lider Doğuyor – 5. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Yeni Bir Lider Doğuyor isimli 5. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm olan 4. bölüm. Tüm bölümlerin listesine gitmek Tamamiçin buraya tıklayınız.

Praven Tüccarı‘nın yeni teklifi şuydu. Şehirde bir çapulcu teşkilatı kol geziyordu, isteği ise askerlerle beraber bu çapulcuların hepsini öldürüp, şehri az da olsa rahatlatmaktı. Her şey ayarlanmış bir kıvılcım bekleniyordu. O kıvılcım ise at tüccarına saldıran bir çapulcu idi. Bu çapulcu öldürülünce birden herkes kılıcını çekmiş, pazar savaş alanına dönmüştü uzun bir vuruşmadan sonra tüm çapulcular yere serilmiş, Yafes ikinci bir zafer kazanmıştı.

Tam tüccarın yanına gidecekti ki kralın adamlarını gördü kalabalıkta. Biraz daha yaklaştı ve soylu birini gördüğünü sandı. Oradakilerden öğrendi ki bu kişi Kral Harlaus‘tan başkası değildi. Tüccarı şehrin sokaklarını kan gölüne çevirdiği için azarlıyordu. Ancak bir an gözü Yafes’e kaymıştı. Kim olduğunu bilmeden yanına çağırdı, biraz konuştu ve Kral ona bir görev verecekti. Kraliyet düzeyinde bir görev olduğu için yüklü miktarda para ve bir miktar asker emrine verilecekti. Kalradya’ya geleli henüz 1 hafta olmuştu ancak yükselişi takdire şayan idi.

Harlaus’tan ilk Görev

Kralın görevine gelince, görev şuydu Harlaus‘un evvelki komutanını öldüren bir adam vardı, bu adamı bulup canlı yahut cansız yakalamak. Görevi iyice belleyen Yafes yola koyulmuş karşılaştığı kervanlara, devriyelere, köylere bu adamı soruyordu. En sonunda adamın Gisim köyü civarında olduğunu öğrenmiş ve yola koyulmuştu. Köye girerken dikkat çekmemek için askerlerini almadan gitmiş köy yaşlısı ile konuşmuştu daha sonra etrafına bakınmış en sonunda saklandığı delikten çıkarmıştı ancak bu gergin görünüşlü adamın teslim olmaya niyeti yoktu. Bunun üzerine kılıçlar çekilmiş ölümüne dövüşüyorlardı, kılıç sesleri köyde yankılanırken Yafes ani bir hamle ile kılıcı adamın elinden düşürmüş, diğer elini de bileğinden kesmişti. Mecali kalmayan adam teslim olmuş ve 2 gün süren yolculuktan sonra kralın huzuruna getirilmiş ve idam edilmişti. Kral Harlaus‘un Yafes‘e olan güveni artmıştı. Onu elçi olarak Sultan Hakim‘e göndermeyi planlarken bir ulak gelmiş: Dhirim Şehri ve etrafındaki kalelerin Kergit Hanlığı tarafından kuşatıldığının haberini vermişti.

Birden panikleyen Harlaus hemen seferberlik emri vermişti. Yafes‘e ise ordusuna bir komutan olarak katılmasını teklif etmişti. Yafes normalde savaş taraftarı değildi ancak bu güç, kuvvet ve iktidar onu etkilemişti. Praven’de hazırlıklar sürerken Kergitler çoktan sınır kalelerinden birini ele geçirmiş, içindeki herkesi ise köle olarak almış ve tüccarlara satmanın hayalini kuruyordu. Büyük Kergit ordusu tahmini 2000-2500 civarında idi. Kuşatmanın zorluklarını bilen Kergitler, kuşatma uzadıkça civar köyleri yağmalıyor ve yeni erzaklar buluyorlardı.

Ne çektin be Dhirim?

Svadya Krallığının sefer hazırlıkları hız kesmeden devam ediyordu. Yafes ise 10 kiloya varan zırhını giymişti. Kendini babası gibi hissetmişti. Praven‘den yola çıkan Svadya birlikleri köylerden gelen eğitimsiz acemilerle birlikte 3000 askeri buluyordu. Mareşal olan Harlaus, Suno şehrine gelindiğinde mola ve erzak temini izni vermişti. Kergitler ise Dhirim‘e girmişti. Geriye sadece iç kale kalmıştı. Ancak sokaklardaki direniş Kergitleri zayıflatıyor, üstüne üstlük zaman kaybettiriyor idi. 1 hafta sonra 1253 yılının baharında Kergit ordusu ve Svadya ordusu karşı karşıya gelmişti. Kergitler tek üstünlüğü Dhirim şehrini tamamen ele geçirmiş olması idi. Halktan zorla erzak temin etmiş ve savaşa hazırdı. Savaş ilk başta Dhirim surlarında başlayacak geri çekilen Kergitlerle birlikte Svadya ovalarına kayacaktı.

Yeni Bir Lider Doğuyor isimli 5. bölümü okudunuz. 6. bölüm için tıklayınız.

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayınız.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/