Valve Oyunlardaki Hilelere Karşı Rekabet Başlattı

Valve; Steam ve Valve imzalı oyunalrdaki oyun içi hile ve güvenlik için HackerOne ile anlaştı.

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Steam gibi Dünya devi bir oyun platformunun, CS:GO, Dota 2 gibi oyunlarında yönetimini, gelişmesini, güvenliğini sağlayan Valve; son zamanlarda kullanıcıların artan hileye karşı önlem alınması taleplerine karşılık verebilmek adına ünlü beyaz şapkalı hackerları barındıran ve sistem güvenliği sağlayan HackerOne ile anlaştı ve Valve oyunlardaki hilelere karşı harekete geçti.

Takas Cezasına Yapılan Eleştirilen Bombanın Fitilini Ateşledi

Bilindiği üzere Steam, geçtiğimiz günlerde CS:GO oyunu üzerinde, satışı yapılan ürünlerin kullanıcılar arası takasta güvensizlik ve birçok hesaptan eşyaların çalınması üzerine haftada bir takas özelliği getirmişti. Getirilen bu takas engellemesi kullanıcılar tarafından oldukça eleştiri ile karşılanırken, oyun içi eşyalar piyasasında da dengeler alt üst oldu. Steam‘da kullanıcıların bu tepkisine en kısa sürede cevap verebilmek adına takas kısıtlaması süresince alt yapısına güvenlik anlamında katkılar üretmeye başladı. Gördüğümüz güncellemeler sıklığının artması ile çeşitli iyileştirmelerin yapıldığını fark edebiliyoruz.

Hilelerin önlenmesi ve takas güvenliği konusunda Neler düzelecek?

HackerOne, Steam alt yapısı üzerine geliştirmeler için destek sağlarken, aynı zamanda hileler ve fake hesaplar yüzünden oyunları bırakan oyuncuları geri kazanabilmek adına oyunlar içinde kullanılan hileleri de tespit ve engelleme yolunda büyük adımlar atmaya başladı.

HackerOne güvenlik şirketinin web sitesinde yer alan bilgilendirmede Valve oyunlardaki hilelere karşı yapılacak işbirliği konusunda bazı detayları da iletmeden bitirmeyelim.

Düşük güvenlik belirtecindeki problemlerde $200 dolara kadar ödeme yapacak olan Valve yönetimi, Kritik güvenlik açıklarında $1,500 dolar tutarından sınırsız bir genişlikte ödeme yelpazesine sahip. Dilerseniz konusu geçen sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

HackerOne’ın Valve ile anlaşması gereği güvenlik desteği vereceği adresler ve oyunlar;

steampowered.com, steamcommunity.com, steamgames.com, valvesoftware.com, counter-strike.net, dota2.com, teamfortress.com

Çok oyunculu sistemlerde uzak sunucu bağlantısı, oyun içerisi ekonomi, gelişme, ekstra katkı, fazladan yetenek hileleri

Steam mobil uygulamaları – iOS ve Android

Steam masaüstü ve MAC uygulaması

Steam Sunucuları

Valve oyunlardaki hilelere karşı mücadelesini geç buluyor fakat zararın neresinden dönersek kârdır anlayışına sadık kalıyoruz. Dilerseniz ücretsiz pubg oynama şansını yazımızdan yakalayabilirsiniz.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/