Valorant Yeni Karakter Bize Ne Anlatıyor? Astra Ajan Tanıtım/İnceleme

Valorant Yeni Karakter Astra gelmesi planlanan karakterler arasında. Valorant Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan bir free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı video oyunudur., 7 Nisan 2020 tarihinde açık beta olarak piyasaya sürülmüştür. Oyundaki amaç, kendi takımızda bulunan 5 kişiyle karşı takımda bulunan 5 kişi arasındaki savaştan galip gelmek. Oyunda bulunan dört farklı haritada kullanabileceğiniz bir çok karakter ve bu karakterle kullanabileceğimiz bir çok özel yetenek bulunuyor. Karakterlerin sahip olduğu özel yetenekler karaktere özel. Geliştiricisi Riot Games, oyuna sürekli yeni karakterler getiriyor. Bu yazımızda da yeni gelen Astra karakteri hakkında konuşacağız. Sizlere yeni gelen karakterin özelliklerinden ve bu karakterle beraberinde gelecek yeniliklerden bahsedeceğiz.

Yeni Karakter Astra Kelime Anlamı ne?

Astra, Rumen dilinden(Rumence) dilimize tercüme olmuş Astral kelimesinin kısaltılmasıdır. Ruhun bedeninizden kısa süreliğine ayrılarak farklı bir boyuta taşınmasına astral seyahat denir.

Astra’nın Özel Yetenekleri Neler?

Astra’nın da diğer eklenen karakterler gibi birçok özel yeteneği bulunuyor. Bunlardan en çok göze çarpanı karakterin haritada belli bir yere ışınlanması. Astra’nın özel yeteneklerini sizler için sıraladık;

  1. Işınlanma
  2. Rakibinin özel yeteneğini kullanmasını engelleme
  3. Karakterleri belli bir yere hapsetme(Yer çekimi)
  4. Ulti: Yerden Yükselip Tüm haritayı görme ve kendine has duman bulutu

Valorant Yeni Karakter Astra’nın Ultisi nasıl bir şey?

Üstte bulunan fotoğrafta, yeni gelen Astra Karakterinin Ulti özelliğini açtıktan sonraki görüntüsünü görüyorsunuz. Karakter ultisini kullandığından harita mor-pembe renk karışımı bir bulut karakterin belirlediği saldırma bölgesini kaplar. Karşı takım oyuncuları bu bulutun içinde ne olduğunu göremez.

 Astra’nın Ultisini kullanırken

 

 

Astra, özel yetenekleriyle beraber çok ses getireceğe benziyor.

Astra karakteriyle beraber oyuna yeni birçok özellik getirilecek,

Bunlardan en önemlisi yeni Rütbe Sistemi.

Yeni gelecek olan özelliklerin tamamını bir sonraki yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

Emre Solmaz

Oyun dünyasının Türkiye'de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyorum.(a)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.