Sultanla Anlaşma ve Kergitlerin Düşüşü – 19. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (3 kişi oy kullandı. 3,67/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Sultanla Anlaşma ve Kergitlerin Düşüşü isimli 19. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm olan 18. bölüm.. Tüm bölümlerin listesine gitmek için buraya tıklayınız.

Kısa sürede Shariz‘e varan Yafes askerlerini garnizona bırakmış Alayen‘le şehre girmişti. Biraz erzak almış ve Hana gitmişti. Handa bir şeyler içerken sarhoş bir adam ona saldırmaya teşebbüs etmişti. Alayen yetişememiş olsa da kel bir adam ona yardım etmişti ve kurtarmıştı. Adamla sohbet eden Yafes adının Rolf olduğunu öğrendiği adamın hikayesini dinlemişti. Eski Rolf Evlerinden olan bu adam askeri olarak bilgili olduğunu anlamış ve onu ordusuna komutan olarak davet etmişti. Rolf biraz ücret talep etmiş üstüne bi çeki düzen verip orduya katılmıştı. Yafes‘in aklında ise orduda iki komutan olmamasını düşünüp Hakim‘le görüşür görüşmez Alayen‘i krallığına lord yapacak ve gücünü arttıracaktı.

Sarranidliler ile İşbirliği

Bu düşünceler içinde Kral Yafes olarak Sultan Hakim‘in huzuruna çıkmıştı.
Sultan Hakim Yafes‘e gelişinin nedenini sormuş o da anlaşma teklifi ile geldiğini söylemişti. Yafes:
-Eğer birleşir de ittifak edersek Kergit Hanlığını bitirebilir gelen ganimeti bölüşürüz. Sancar Han, Veagir savaşından yeni çıktı ikimizle birden savaşmaya fazla dayanamaz.” demiş ve Hakim‘in aklına girmişti. Hakim ise:
-Teklifiniz çok mantıklı ancak düşünmek için biraz zaman istiyorum. Lordlarımla konuşmalı ve ona göre bir cevap vermeliyim size haber vereceğim.” demiş ve biraz süre istemişti. Kral Yafes ise ordusunu garnizondan almış ve geri Asugan‘a dönmüştü. Asugan‘a döner dönmez Alayen‘i huzuruna çağırmıştı. Alayen‘e Lord olmayı teklif etmiş ve Bulugur köyünü vermişti. Alayen artık bir lord olmuş ve Yafes‘in ordusunun komutanlığını Rolf‘e teslim etmişti. 2 gün sonra Sultan Hakim‘den bir ulak gelmişti. Ulak Hakim‘in anlaşmayı kabul ettiğini ve beraberce Kergitleri bitireceğini söyleyen mektubu okumuş ve geri gitmişti. Bu sefer Kergitlere ağır bir darbe vuracak ve yıkılışı yakın olacaktı. Kral Yafes hemen sefer hazırlığına girişti. Plan şuydu: Sarranidler Halmar şehrini kuşatacak ve Uhhun kalesini ablukaya alacak bunu engellemek isteyen Kergitler ise kalkanlarını indirecek o sırada Yafes ise tüm gücüyle Tulga Şehrini kuşatacak ve kıskaca alınan Kergitler hem Halmar hem de Tulga şehrini kaybedecekti. Yafes eğer bu yolda başarılı olursa Kergitler yıkılış ve dağılış sürecine gireceğini hatta Kergit lordlarının kendi tarafına geçeceğine emindi. Hazırlıklar tamamlanmıştı ve Sarranidler kıvılcımı bekleniyordu.

Kergitlerin Sonu mu Geliyor?

Artık haber gelmişti. Peshmi köyünü yağmalayan Sarranidler, Halmar şehrini kuşatmıştı. Köyün yağmalanması Yafes‘in hoşuna gitmemiş ve bunu Hakim‘e bildirse de artık plan uygulanmaya başlamıştı. Tüm orduyu Distar kalesine yığan Yafes, Uhhun ablukasını bekliyordu. Halmar kuşatmasına çok şaşıran Sancar Han hemen ordusunu toparlamış lordlarına haber salmıştı. Beklenen haber gelmiş ve Uhhun kalesi abluka altına alınmıştı. Harekete geçmek için Kergit hamlesini bekleyen Yafes ise Tulga’yı gözlüyordu. Tulga garnizonunun yarısını yanına alan Sancar Han ilk iş olarak Uhhun ablukasını kaldırtacak ardından Halmar‘a gidecekti. Sancar Han yola çıktıktan hemen sonra, Yafes Distar’dan çıkmış ve ordusu ile Tulga önlerine gelmişti. Ona Lord Alayen, Lord Lakhem ve Lord Alagur eşlik ediyordu. Tüm ordu Tulga surlarının önünde Kral Yafes‘ten gelecek emri bekliyordu.

Sultanla Anlaşma ve Kergitlerin Düşüşü isimli 19. bölümü okudunuz. 20. bölüm için tıklayınız.

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayınız.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/