Valorant ve CSGO PING düşürme 2021

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (5 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Valorant ve CSGO PING düşürme adlı yazımızda sizler için tüm çevrimiçi oyunlarda nasıl PING değerinizi düşürebileceğinizi ve nasıl daha keyifli oynayabileceğinizi gösterdik.

Oyunlarda yüksek PING değerinizin olması birçok nedene bağlı. Oyuncular bu nedenleri kullandığı internetten bağlı olduğunu düşünse de sistemsel yapılan yanlışlar da oyunda yüksek PING almanıza sebep oluyor. Oyunda PING seviyeniz ne kadar fazla artarsa, oyundaki performansınız buna bağlı olarak düşer. Hazırladığımız yöntemleri kullanarak tüm çevrimiçi oyunlarda daha stabil daha düşük PING alabileceksiniz.

Bahsettiğimiz PING nedir peki?

PING terimi, 1983 yılında Mike Muuss tarafından yazılmış bir programdır. Bir makineye genelde 32 baytlık bir ICMP paketi gönderir ve aynı paketin geri gelmesini bekler.

(Vikipedi)

İnternete Az Kişi bağlanmasını sağlayın

Evinizde internetinizi paylaşıyorsanız evde bulunan tüm elektronik cihazların internette bağlantısını kesin. Bu sayede internete bağlanan cihaz sayısı azalacak ve daha stabil bir PING değeri alacaksınız.

  • – İzlenen video kalitesini en düşük ya da bir alt seviyesine indirin.
  • – Dosya indirmelerini durdurun veya duraklatın.
  • Wİ-Fİ verici yani modemin yakınında bulunan elektronik cihazları uzaklaştırın.
  • – İnternete bağladığınız bilgisayarın yanında bulunan elektronik cihazları(Telefon, tablet) uzaklaştırın.

Arka Planda Çalışan Uygulamaların Tamamını Kapatın

 

 

Masaüstü arka planda açık kalan tüm uygulamaları kapatın. Bu sayede hem PING değeriniz düşecek hem de oyunda daha iyi bir FPS değeri almış olacaksınız.

 

 

 

Bilgisayarınızdaki VPN’leri Kapatın

Eğer harici yüklü VPN uygulaması kullanmıyorsanız, bilgisayarınızın ayarlar kısmına gidin ve VPN erişimini kapatın. Gerçekten PING değerinizde oldukça büyük bir düşüş sağlayacaktır. Genellikle oyunda alınan PING değeri bilgisayar VPN’nizin açık olmasından kaynaklanıyor. Arada bir oyuna girmeden önce kontrol etmek sizler için en doğrusu olacaktır.

Bilgisayarınızın VPN’lerini kapatmak için sırasıyla aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

  1. Bilgisayarınızın Ayarlar Kısmına Gidin
  2. VPN bölümünü açın.
  3. Gelişmiş Seçenekler bölümündeki “Tarifeli ağlar üzerinde VPN’e izin ver” ve “Dolaşımdayken VPN’e izin ver” seçeneklerini kapatın.

Bilgisayarınızın işletim sistemi MacOs ise yine ayarlar kısmına gidin ve VPN ile ilgili tüm seçenekleri kapatın.

 

Daha Stabil PING için İnternete Kablolu Bağlanın

Eğer modeme yakınsanız internete Wi-Fi yerine Kablo üzerinden bağlanın. Bu sayede Hem daha düşük PING ve daha stabil (kalıcı) PING alabileceksiniz.

Valorant ve CSGO PING düşürme adlı yazımız sizler için faydalı olduysa diğer oyuncuların da bu bilgilere erişmesi için yazımızı paylaşın ve yorum yapmayı unutmayın!

CS:GO’da hızlı rank atlamak için yazdığımız makaleyi okumak için tıklayın.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/