[ÇÖZÜLDÜ] java.lang.IllegalStateException: failed to create a child event loop Hatası

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (4 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

En sevilen oyunlardan ve 2009’da bilgisayar dünyasına giriş yapıp, güçlü bir geçmişe ve tercih edilme potansiyeline sahip olan Minecraft, Microsoft’un Mojan’ı satın alması ile birlikte yeni dönemlere bayrak açtı. Hâlâ belli bir yaş kitlesinde çok yüksek oynanma grafiğine sahip olan Minecraft için birçok oyuncunun geri bildirimi üzerine java.lang.IllegalStateException: failed to create a child event loop hatası olarak bilinen oyunun açılmama probleminin nasıl çözüleceğini anlatmak istiyoruz.

Problemin Tespiti ve Gösterdiği Sorunlar

Problem oyuncuların Minecraft‘a ve sunuculara giriş yapmasını genel anlamıyla engelliyor. Oyunun başlatılması sonrasında klasik oyun dosyaları yüklenme ekranının sonunda oyun açılamadı tarzında aşağıdaki ingilizce metin karşınıza çıkıyor. Problem genellikle 1.8 sürümlerinde açık verdiği için probleme 1.8.8 crash hatası da denilmektedir.

java.lang.IllegalStateException: failed to create a child event loop

The game crashed whilst mouseclicked event handler The game crashed whilst mouseclicked event handler Error: java.lang.IllegalStateException: failed to create a child event loop

java.lang.IllegalStateException: failed to create a child event loop

Görüldüğü gibi problem size direkt olarak oyuna ve sunuculara giriş engeli veriyor. Problemin asıl kaynağı metinden de görülebileceği üzere Java’nın çalışıp çalışmama durumu ile alâkalı. Dilerseniz java.lang.IllegalStateException: failed to create a child event loop probleminin çözüm aşamasına geçelim.

Problemin Çözümü

Sorun genel anlamıyla java’nın tam olarak yüklenememesi yüzünden oluşuyor. Buna sebep olan birkaç farklı  yapı olabilir. Bunlardan ek sık rastlananı Windows Güvenlik duvarı.

Windows güvenlik duvarının java’nın bazı uygulamalarını engellemesi sebebiyle oyuna giriş yaparken, bu tarz hatalar ile karşılaşıyorsunuz. Bu problemin çözülmesi için Denetim masasından, Windows Defender Güvenlik duvarı bölümünü açıyoruz. Gelen ekranda Windows Güvenlik duvarını devre dışı bırakın veya sol kısımdan bir uygulamayın veya bir özelliğin Windows güvenlik duvarı geçmesine izin ver tuşuna basıp gelen ekranda java içeren tüm seçeneklere izin ver yapıp kaydedeceğiz.

Problem hala çözülmediyse bilgisayarınızın güvenli modda çalışmadığına güveniyorsanız, bilgisayarınızın anti-virüs uygulamanızı devre dışı bırakınız.

Bu yollar sonunda probleminizin kesinlikle giderilmesi gerekmekte. Hala çözemediyseniz yorumlardan bize aldığınız hatayı verebilirsiniz. Sağ alt kısımdan bildirimleri al butonuna basarak, oyun haberlerinden ve oyun çözümlerinden en kısa sürede haberdar olabilirsiniz. Bir önceki Minecraft haberimiz Minecraft 1.13’Ün Yeni Snapshot 18w15a Geldi! göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/