Kalradya’da Yolculuk Kolay Değildir – 7. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (Henüz kimse oy kullanmamış. İlk kullanan olmak ister misin?)
Loading...
0

Kalradya’da Yolculuk Kolay Değildir isimli 7. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm olan 6. bölüm.. Tüm bölümlerin listesine gitmek için buraya tıklayınız.

Sabahın ilk ışıkları ile kervanla yola çıkan Yafes ve ordusu bir günde Ruluns köyü civarına gelmişler ve mola vermişlerdi. Askerlere tedbirli olmalarını söylemiş, kendisi de zaten hafif bir uyku uyumuştu. Babasından kalan bir özellik sayılırdı. Kılıcına sarılmış bir vaziyette uyuyan Yafes gece çıtırtılar duyuyor ancak duymamış gibi davranıp etrafı süzüyordu. Birden uzaktan bağırış sesleri gelmişti.

Haydutlar Ruluns köyü’nü yağmalıyordu. Kervanı da tehlikeye atmak istemeyen Lord Yafes yanına 20 kadar asker alarak hızlıca köye gelmiş ve haydutların karşısına dikilmişti. Köy halkı Lord Yafes ve askerlerinin onlar için kahramanca vuruştuğunu görünce galeyana gelip tırpan, sapan, balta, taş ne varsa haydutlara saldırmış haydutlar kaçamadan yok edilmişti. Köy halkı Yafes’e elindeki ne var ne yok her şeyi vermek istese de o kabul etmemiş biraz su alıp kervanın yanına dönmüş, yola devam etmişlerdi. Ruluns köyü’nün yaşlısı etrafındakilere bu adamın Radon gibi biri olduğunu söylemiş ve gençlerden bir kaçını asker olması için Yafes’in emrine vermişti.

Yolculuk Hızla Devam Ediyor

Lord Yafes ve kervan hiç durmadan ve gün ışığından olabildiğince faydalanarak yola devam ediyordu. Hızlı bir şekilde yol alan Yafes ve adamları Reindi kalesi civarına gelmiş ve kalede konaklamak için içeri girmişlerdi. Kalelerde genelde hep asker olur, halktan kişiler pek bulunmazdı. Kale komutanının yanına gelen Yafes onunla sohbet etmiş birlikleri ve kervan için gece kalmalık bir yer istemiş, o da belli bir ücret mukabilinde yer vermiş ve gece orada geçmişti. Askerler ve kervandakiler uyurken Yafes ise Reindi kalesi lordu Lord Beranz ile konuşuyordu. Ondan dinlediği ve Kral Harlaus aleyhinde olan şeyler pek hoşuna gitmese de içinde bir kuşku oluşmuştu. Ya bu adam yanlış adamsa ya Kalradya tahtını hak etmiyorsa. Bu sırada askerlerden biri içeri girmiş Lord Beranz’ın kulağına bir şeyler fısıldamıştı. Lord Beranz, Lord Yafes’e dönüp:
-“İşiniz biraz zor gibi, Kergitler ile Rodoklar arasında savaş başlamış. Unuzdaq Kalesi civarında büyük bir fırtına kopuyor ancak gece vakti Sarranid diyarına geçebilirsiniz” demişti.

Kader Değiştiren Durum

Yafesin hoşuna gitmese de şafakla birlikte yola çıkmışlar ve Unuzdaq Kalesine yaklaşmıştı. Ancak gözcüler bu büyük savaşın arasına girersek sağ çıkamayız demiş ve ona göre önlem almayı önermişti.
Yafes düşünürken bilinen Kalradya haritasını incelemiş ve Almerra kalesi’nin üstüne yapıldığı dağların sırtlarından rahatça Weyyah kalesi’ne gelebileceğini düşünmüştü.
Fikri mantıklı bulan kervan başı ve gözcüler  doğruca Almerra kalesi’nin olduğu dağlara gidiyordu. Dağ sırtından, engebeli ancak düşman yönünden güvenli bu bölgeden geçip Weyyah kalesi’ne yani Sarranid Sultanlığının kapısından girmişlerdi.

Hain Saldırı

Onları karşılayan ilk insanlar çöl haydutları ve haramilerin olduğu karışık bir çete idi. Ağızlarının suyu akarak kervanı gözetliyorlardı. Gözetlendiklerini fark eden Yafes herkese silahlarını eline almalarını söylemişti. Derken çölün kızgın kumları arasından 30-40 kadar atlı haramiler kervana doğru geliyordu. Hemen arabalarla bir cephe oluşturulmasını emreden Yafes okçuları öne sürmüş süvarilerle beraber de düşmanın üzerine yürümüş piyadeleri kervanın yanında bırakmıştı. Çölün kızgın kumları kırmızıya boyanıyor, haramiler tek tek düşüyordu. Derken kervanın arkasından çöl haydutları pusu kurmuş ancak piyadelerin kılıç ve mızrakları altında can vermişlerdi. Birkaç yaralı dışında kayıp vermeyen Yafes kervana birkaç asker vererek Durquba Şehri’ne uğurlamış kendi de Shariz’in yolunu tutmuştu.

Kalradya’da Yolculuk Kolay Değildir isimli 7. bölümü okudunuz. 8. bölüm için tıklayınız.

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayınız.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/