Kalradya’da Çatırtılar – 2. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (2 kişi oy kullandı. 4,50/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Kalradya’da Çatırtılar isimli 2. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm olan 1. bölüm. Tüm bölümlerin listesine gitmek için buraya tıklayınız.

Kalradya’da ilk olaylar Kral Radon’un yaşlılığının ilerlemesi ile başladı. Otoritersizlikten şikayet eden derebeyler ve vilayet lordları halkın serbestliğinden dolayı kendileri bir baskı yaratmaya çalışsa da buna muvaffak olamıyor, daha kötüsü cezalandırılıyordu.
Kral Radon 1153 yılı soğuk bir kış gününde vefat etmiş Kalradya babasız kalmıştı.
Cenazesi Zendar şehrinin sokaklarında gezdirilmiş ve kimsenin bilmediği bir yere gömülmüştü. Tek oğlu olan Lord Banner önce vekaleten sonra ise kesin olarak Kalradya tahtına oturmuştu. Halk bu işi pek benimsemese de, Banner rüşvetle tahttaki yerini sağlamlaştırmış, olur olmadık kişilere makam mevki vermiş ve Kalradya’da kargaşa ortamı hakim olmuştu. Özellikle vilayet beyleri halkı kışkırtıyor, üstüne üstlük kralı suçluyordu.

Kalradya’da Yeni Dönem

Yeni Kral Banner tam 11 sene rüşvet ve işbirlikçiliğine dayalı hükümdarlığı Svadya vilayet beyi Lord Magnus’un baş kaldırısı ile sekteye uğramış ve bunu diğer vilayetlerin beyleri de takip etmiş, 6 vilayet de isyan etmişti. Bu şartlar altında daha fazla dayanamayan Kral Banner ailesi ile birlikte Kalradya’yı ve tahtı terk etmişti. Başında kimse bulunmayan Kalradya kaos içinde idi, vilayet beyleri hem krallıkla hem de birbirleriyle savaşıyordu. Çünkü krallığın dağılacağını anlayıp, kendi kuracakları krallıklara zemin hazırlıyorlardı. Zendar Şehri işgal edilmiş yakıp yıkılmıştı. Halk terk etmiş, tüm şehir harabeye dönmüştü. Zendarda durum vahimdi. Sokaklar ölü askerlerin cesetleri ile dolu, yağmur şehri kan kırmızısına boyuyor, yağmalanan evlerden çocuklar ölen ana-babalarının yanında ağlıyor, kundaktaki bebekler yardım bekliyordu. Bir zamanlar huzurun merkezi olan Zendar yıkılmış, yerle bir edilmiş ve terk edilmişti.
Merkezdeki Kral Radon’un heykeli hariç sağlam bir yapı kalmamıştı. Uzaktan tarihi bir harabeye benzeyen şehir zamanla yok olup gitmişti. Vilayet beyleri kendi krallıklarını, hanlıklarını, hatta sultanlıklarını ilan etmişler birbirleri ile kanlı çatışmalara girmişlerdi. Hepsinin tek amacı tüm Kalradya’nın kralı olmaktı. Ancak bunun için kurulan 6 devleti de ele geçirmek gerekiyordu bu devletler;

Svadya Krallığı
Nord Krallığı
Rodok Krallığı
Veagir Krallığı
Kergit Hanlığı
Ve en son kergitlerden ayrılan Sarranid Sultanlığı idi.

Bu krallıklar arasındaki çekişme tüm diyarı rahatsız edecek, halk bir kurtarıcı bekleyecekti.
Yıllar akmış geçmiş, ancak savaş bitmemişti.
Svadya kralı Magnus ölünce ufak bir taht kavgası sonucu Harlaus tahta geçmiş, kardeşi Leydi İsolla ise bir gün tekrar tahta geçmek için kaçmıştı.
Harlaus zeki bir adamdı askeri değil, tamamiyle siyasi düşünür sıcak savaşı son hamle olarak kullanırdı. İlk hamlesi Rodok kralı Graveth‘i kullanıp Rodok-Sarranid savaşını başlatmaktı ve böylece kendi rahatlayacak ve Nordlara saldıracaktı. Bu arada Veagir Kralı Yaroglek ise bozkırdan gelen tehlikeye Kergitlere karşı koymaya çalışıyor ama Kergitlerin aşırı güçlü atlı birlikleri şehirlere giremese de köyleri talan ediyordu. Kergit Hanı Sancar Han ise çoktan Sarranid Sultanı Sultan Hakim ile anlaşmış aralarındaki savaşı bitirmişti.
Kral Yaroglek‘in başında bir dert daha vardı oda; taht taliplisi Prens Piç Valdym idi.

Kalradya’da Çatırtılar isimli 2. bölümü okudunuz. 3. bölüm için tıklayınız.

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayınız.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/