FM 19 Taktik Sistemi Yenilikleri ve İpuçları

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (8 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Gelmiş geçmiş en iyi menajerlik oyunlarından geliştiriciliğini Sports Interactive’ın, yayımcılığını SEGA’nın yaptığı Football Manager oyununun 2019 sürümü her FM sürümünün çıktığı tarih olan 2 Kasım 2019’da tüm oyuncular ile buluşacak. FM 19 taktik sistemi ve oyun içi ciddi özellikleri ile oyuncuların önüne sunulacak. Belki de uzun zamandır bu kadar toplu değişimi barındırarak oyun yayımlamayan Sports Interactive‘nin oyuncuları epey memnun edeceğini söyleyebiliriz.

FM 19 Hücum Futbolu Nasıl Oynatılır?

fm 19 hücum futbolu

Oyuncular tarafından sık sık eleştirilen sadece arayüz değişimi ile yeni sürüm yayımlama süreçlerinin ardından daha profesyonel bir kulüp yönetimi artık sizi bekliyor. Bu özelliklerden takım taktiklerini ve sistemini inceleyeceğiz.

Taktik anlamında hep benzer ekranlar ile oyun yayımlayan Football Manager, 2019 sürümünde bu sistem düzeyinde ciddi yatırımlar yaptı. Geçtiğimiz yıllarda tek tek sunulan değişimler, bu yepyeni taktik sistemi ile birlikte daha derli, anlaşılabilir, daha çok müdahale edilebilir ve daha çok seçeneğe sahip şekilde geliyor. Bunlara enine boyuna değinelim.

FMM 2019 APK Burada! Hemen indirin

Hazır Taktik Tarzları Seçimi

Daha önce bulunmayan taktik tarzı seçimi FM 19 ile oyunculara Merhaba diyor. Taktik tarzı menajerlere daha anlaşılabilir bir taktik oluşturma deneyimi sağlıyor. Barcelona’dan hafızamıza kazıdığımız Tiki-taka’dan, pozisyon kontrolü, pres, kanat oyunu, kademe oyununa kadar birçok hazır taktik yer alacak. Hazır taktik tarzlarını seçtiğinizde ona en uygun formasyon da takıma işlenecek ve oyuncuların rolleri de ona göre ayarlanacak.

Bu otomatik ayarlamaların yanı sıra siz de hazır taktik tarzının üzerinde, kendi formasyonunuzu da uygulayabilirsiniz. FM 19 taktik sistemi ile birlikte daha fazla seçeneğe ve hızlı ayarlamaya sahip olacaksınız.

FM 19 yeni taktik sistemi hazır taktik tarzları

Takım Oyununda Özel Direktifler

Daha önce çok fazla detay bulunmayan özel direktiflerde yapmak istediğiniz her şeyi açıkça planlayıp, uygulayabileceksiniz. Top kontrolüne sahipken, geçiş  oyununda ve defansif durumda iken takımınızın dizilişine birçok dokunuşta bulunabilirsiniz. Bu direktiflerde özel tepkiler (pres, toplan, geri çekil) verebilir, takımınızın disiplinini sağlayabilirsiniz.

Defansif duruma geçtikten sonra uygulayabileceğiniz pres, toplan gibi tepkilerin yanı sıra, geçiş oyununda en büyük role sahip kalecilerin oyunu nasıl başlatacağını, nereye ve kimle topu buluşturacağını da bu ekrandan ayarlayabilirsiniz.

Atak oyununda ise yarı sahayı geçtiğinizde takımınızdan neler beklediğinizi yansıtabilirsiniz. Buraya eklenen yepyeni bir özellik ise Duran topa oyna olarak dikkat çekiyor. Duran topa oyna taktiği ile birlikte daha çok top sürerek, rakibinizden faul yapmasını beklemenizi sağlayacak.

FM 19 taktik sistemi duruuma göre taktikler

Yeni Oyuncu Rolleri

Forvet oyuncularına daha fazla pres için imkan sunacak olan ileri pres rolü ile birlikte rakip defans hattı daha fazla hataya davetiye çıkaracak. Bek oyuncularında ise doğrudan orta bek ve doğrudan bek rolleri ile temel olarak savunma öne çıkıyor.

FM 19 taktik sistemi diziliş

Mentaliteler Aynı Sayıda ama Farklı Etkide

Oyuncuların dinamiklerini dahi etkileyen mentalitelerde 7 sayısı korunmuş fakat içeriğini daha belirgin hale getirmek amacıyla sağladığı farklılıklar arttırılarak, isimleri de değişmiş. Gayet defansif, temkinli, pozitif, gayet ofansif eklenen yeni zihinsel davranış talepleri. Eskiden yer alan Karşıla mentalitesi ise takım oyununa özel direktifler penceresindeki geçiş unsurundan kolaylıkla daha detayına inilerek ayarlanabilir.

Yazıdaki FM 19 taktik sistemi hakkındaki detaylar FM 19’un resmi blogundaki içerikten çevrilmiştir. Görselde aynı yazıdan elde edilmiştir. Sağ bölümdeki ikondan abone olabilir, güncel oyun haberleri ve oyun incelemelerinden haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/