FM 19 Hücum Futbolu – FM Taktikleri #1

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (5 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Football Manager 2019’un piyasaya sürülmesi ile serinin en fazla kafa yorulması gereken oyunu olduğu tüm football manager hayranları ve oyuncuları için aşikar. Çünkü baştan aşağı yenilenen ve uzun zamandır ilk defa bu kadar fazla detaya inilen FM taktik sisteminde, FM 19 taktik sistemi hakkında detaylı bir ön izlenme yazmıştık. Bu yazı serimizde ise fm en başarılı taktikler adı altında, gerçek oyunculardan deneyimlenen testler ve başarılı yola giden en taktiklerin mantığını sizlerle paylaşacağız. İlk yazımız fm 19 hücum futbolu taktiği üzerine olacak.

Seriye başlamadan önce, Unutmayın en iyi taktik oyun içerisinde bireysel bilgi havuzunuz ile yarattığınız taktiklerdir. Biz de bu seri boyunca kesinlikle direk kapı sunmayacağız. Hazır taktik dosyaları vereceğiz fakat aklınızda bilgi oluşturup, onu kendiniz deneyimleriniz ile harmanlamanız gerekecek.

Neden FM 19 Hücum Futbolu?

Seyir zevki en yüksek taktiklerden birisi de kesinlikle hücum futboludur. Özellikle bir de oyunu oynayan menajer iseniz keyfinize diyecek yoktur. İşte hücum futbolunu neden bu kadar sevdiğimizi gösteren ilkeler;

 • Gole odaklı futbol,
 • Yüksek tempo
 • Yoğun pres
 • Takım oyunu

Genel anlamlarıyla hücum futbolunu bu sebeplerden seviyoruz. Peki bunları nasıl sağlarız? Dilerseniz daha fazla uzatmadan belirttiğimiz adımları tek tek nasıl yapabileceğinizi açıklayalım.

FM’de Gol Odaklı Futbol Oynatma

Gol, hepimizin aşikârı oyun kalitesi ne olursa, nasıl olursa olsun mücadeleyi kazandıran tek ana faktördür. O olmadığında veya rakipten az sayıda atılmış olduğunda oynanan futbolun kalitesinin de sorgulanmaya başladığı bir gerçektir. Peki kaliteli futbol her zaman gol getirir mi? Bu taktikte aslında ana unsur FM’de kaliteli futbol ile golü birleştirmeniz gerekliliği. Hücum organizasyonunda takımın atağı gol ile bitirememesi, ne kadar fazla sayıda pas yaparsa yapsın her zaman eksi yönde etki etmektedir.

Golü oluşturabilmek için, öncelikle bitiriciliği yüksek bir forvetimiz veya yoksa kalitesi yüksek orta saha ve kanat oyuncularına ihtiyacımız var. Bu oyuncuların da yüksek kondisyona ve fiziğe sahip olması, son dokunuş için topu ona gönderdiğimizde eksiksiz bitirmesini sağlar. Diğer etkenler haricinde gol atabilmek için ana unsurlarımız bunlar.

 • Yüksek kondisyonlu, fizikli ve bitiriciliği yüksek forvet oyuncusu
 • Yüksek kondisyonlu ve fizikli orta saha, kanat oyuncuları
fm 19 hücum futbolu bitiriciliği yüksek ve fiziğe sahip oyuncular
bitiriciliği yüksek ve fiziğe sahip oyuncular

FM’de oyun içi Yüksek Tempo Oluşturma

Oyun içi tempo, topu ve aynı orantıda oyuncuların hareket hızıyla ölçülmektedir. Topun, saha içindeki bölümlerde geçiş hızı; oyunda daha fazla pozisyona ve ciddi ataklara girmenizi sağlar. Bunu sağlamanın yolu da, hiçbir oyuncunun oyun disiplininden kopmadan, yaratıcılığını konuşturmasıdır.

Biliyorum, hem disiplin hem yaratıcılık nasıl olacak diye sorguluyorsunuz ama hemen oraya da gelelim. Öncelikle oyuncuların pozisyonlarını korumalarını sağlıyoruz ki bu bize oyuncularımızın sahanın her yerinde bulunmasını ve top ile her yerde etkileşime geçebilmemizi sağlıyor. Ardından topa sahip oyuncularımızın yaratıcılığı ile oyunu yönlendirmeyi ve ana hatları hızlı kurmayı sağlıyoruz. Hızlı kurulan oyun, rakibin dengesini bozar ve tempoyu da arttırmanızı sağlar.

 • Sabit pozisyon ve görevden uzaklaşmama
 • Yaratıcılığa sahip oyun anlayışı
 • Taktik Oturması

Burada Burada! FMM 19 APK Burada!

FM’de Yoğun Pres Yaptırma

Biz Türk’ler olarak beklemeyi pek sevmeyiz. Top bize bir anda gelsin isteriz. Bunu sağlamanın birinci yolu yoğun pres, önde baskı yaptırmaktır. Tabii rakibin de eli armut toplamıyor. Prese kalktığınızda sizi iyi bir oyun ile cezalandırabilir. Bunu engellemek için disiplinli bir pres şart. Özellikle savunmanızda yer oyuncuları kesinlikle pres için ön basmaya göndermemelisiniz. Hücum futbolcularının topu alabilmeleri için pozisyonlarını koruyarak yapacakları baskı, sahanın her yerinde rakibi rahatsız etmenizi ve hatasını kollamanızı sağlar.

 • Pozisyonu Koruma
 • Çakılı Savunma
 • Hücumculara rakip savunmayı rahasız etme talimatı

FM’de Takım Oyunu Oluşturma

Takım oyunu oluşturmayı sağlayan birinci etken; takımın taktiği bilen ve takım içi anlaşmayı iyi yapan bir ekibe sahip olmanızdır. Oyuncuların pozisyonlarının ve verilen görevlerin bilincinde olması, takım oyununu sağlamanız için öncelikli hedefiniz olmalı. Aksi taktirde alışma sürecinin uzaması, buna bağlı olarak da kötü sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olabilmektedir.

 • Görev ve pozisyonunu bilen oyuncular
 • Pozisyonu Koruma
 • Birlikte oynama alışkanlığı

FM 19 Hücum Futbolu Oluşturma

Yeni, birbirini tanımayan veya genç bir takıma sahip iseniz; oyuncular gelişme sürecinde olacağı için kesinlikle başlarda yoğun pres uygulamayınız. Yoğun pres gelişmekte olan ve düşük kondisyonlu oyuncular için 90 dakikayı tamamlayamamak anlamına gelir. Onun dışında diğer adımları uygulayabilirsiniz.

Aksi taktirde aşağıdaki gibi bir tablo ile karşılaşabilirsiniz 🙂

fm 19 hücum futbolu kötü sonuç

Fm 19 hücum futbolu için belirli ilkeleri hangi taktikler ile yapabileceğinizin mantığını sizlere vermek istedik. Unutmayın bunlar modern futbolda da uygulanan, başarılı elde edilmiş taktiklerdir. Hepsini kusursuz uyguladığınızda ve biraz da sabır gösterdiğinizde hücum futbolu adına her şeyi yapmış olacaksınız.

Fm taktikler serimizin bölümleri her Cumartesi sizlerle olacak. Bir sonraki cumartesi gününde görüşmek dileğiyle. Haberlerden anında haberdar olmak için, abone olabilirsiniz.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/