CS:GO Negev Kullanım Desteği Daha da Arttırıldı

CS:GO’da oyunu seven kitlenin her zaman bildiği, kalbinde yer verdiği ama kullanmadan veya satın almadan önce onlarca kez düşündüğü Negev kullanım desteği daha da arttırıldı.

Geçtiğimiz yıl CS:GO‘nun kurucu yönetimi Valve, ağır silahlardan Negev‘in kullanımının artması ve oyun içinde oyunculara yeni bir taktik kazandırmak amacıyla Negev’e birçok değişim getirmişti. Dilerseniz bu değişimlere değinerek içeriğimize başlayalım.

Negev’in Değişim ve  Kullanım Desteği Arttırılma Süreci

Valve; silahın daha çok kullanımını sağlamak, sadece Gümüş(Silver) rütbeliler için bir silah olmaktan çıkarmak için öncelikle silahın tur başında ücretini azaltmak ile girişime başladı. İlk başta 25 Mart 2017 tarihinde Negev‘i oyunun en resmi ve tercih edilen modu Rekabetçi Modundan kaldırdı. Kaldırılma sonrası rekabetçi modu dışında satın alabileceğin silahın fiyatı tur başında 5700 dolardan 4000 dolara düştü. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte Negev’in sesi, isabet oranı ve ağırlığı da değişmişti. Sesinde incelme, isabet oranında düşüş ve ağırlığında da artış gelmişti.

Ardından tarihimiz 13 Nisan 2017‘de oyuna bir önceki güncellemede rekabetçi modundan alınan Negev tekrar eklendi ve bu sefer 4000 dolar tur başı satın alım bedeli tam tamına 2000 dolara düştü.

Negev Kullanım Desteği - negev tasarımı
Negev Kullanım Desteği – negev tasarımı

Yeni Güncelleme Negev’de Neler Değiştirecek?

– Negev’in oyun içerisinde yeni bir taktik silah olması çalışmalarınca yaklaşık bir senedir 2000 dolardan satışta olan Negev, bu güncelleme ile 1700 dolara düştü.

– Silahın odaklanma gücü arttırıldı. Eskiden uzun süre atış sonrası tam adresine odaklanan Negev, artık daha kısa sürede adrese odaklanabiliyor ve bu sayede yakın mesafede de tercih edilebilecek.

– Silahın ağırlığı daha da arttı. Silahın yönünü kolay değiştirme şansı düştü.

– Atış hızı daha da düşerken eskiden sahip olduğu zırh delme özelliği kaldırıldı ve bu sayede zırha sahip rakiplerinizi kolayca öldürme şansınız ortadan kalktı.

İçerik şuan beta sürümünde ve yakın süreçte yayımlanması bekleniyor. Bizce bizi oyunda uzaktan veya yakın mesafelerden silahı sabit tutarak sabit atışlar ve rakiplerin yolunu kapatmamızı yarayacak Negev Kullanım desteği bekliyor. Fiyatının düşmesi sayesinde yeni taktikler için de erişilebilecek olacak. Güncelleme ile ilgili CS:GO’nun yayımladığı blog adresine bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

CS:GO’ya Clutch Kasası ve iyileştirmeleri güncellemesinden sonra gelen güncelleme tamamen Negev‘in gelişimi üzerine oldu.

Emre Solmaz

Oyun dünyasının Türkiye'de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyorum.(a)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.