Çığ Geliyor: Veagirlerle Savaş – 22. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5,00/5, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
0

Çığ Geliyor: Veagirlerle Savaş isimli 22. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm olan 21. bölüm. Tüm bölümlerin listesine gitmek için buraya tıklayınız.

Tulbuk Kalesi’ni topraklarına katan Kral Yafes artık Veagir sınırına dayanmıştı. Ancak zaten Kergitlerle savaş halinde olduğu için Veagirlerle ikinci bir savaşı göze alamazdı. O bu düşünceler içinde iken Ichamur şehrinden Sancar Han‘ın ulağı Yafes‘e bir mektup getirmişti. Mektup barış anlaşması teklifi idi. Sancar Han uzun süredir savaştığını ve artık nihai bir barış yapmak istiyor hatta karşılığında 15.000 dinar (o zamanlar para birimi olarak dinar kullanılıyordu) da teklif ediyordu. Kral Yafes hemen lordlarını topladı ve bir toplantı yaptı. Toplantı sonucunda para da lazım olduğundan anlaşma kabul edildi ve imzalamak için Kral Yafes ve Sancar Han, Tulga ve Ichamur şehirlerinin ortasında olan Dashbigha Köyünde buluşup anlaşmaya mühür vurdular.

Anlaşma Gerçekleşti

Anlaşma sonucu 15.000 dinarı alan Yafes ayrıca esir değiş tokuşu da yapmak istemiş ve esirler değiştirilmişti. Kral Yafes aldığı paranın bir kısmını yağmalanan köylere göndermiş ve imarın hızlandırılmasını emretmişti. Bir kısmını ise komutan Rolf‘un topladığı askerlerin eğitimi vs. için harcamış kalan miktarı ise hazineye aktarmıştı. Kergitlerle bağış yapıldığından Yafes gözünü Veagir diyarının kapısına Nelag Kalesine dikmişti. Karlı bir tepenin doruğunda olan bu kale fethi zor ancak fethedildiği taktirde Khudan şehrinin kapılarını açan bir kale idi. Ancak elini çabuk tutması gerektiğini biliyordu çünkü kış yaklaşıyordu. Kışa kalmadan kaleyi kuşatmalı ve sonuç almalı idi. Veagir krallığının en ücra köşesi olduğundan Nelag kalesine gelen giden fazla olmaz, garnizondaki asker sayısı 100’ü geçmezdi. Hızlıca kuşatma hazırlıklarına başlanmış, gerekli herşey temin edilmeye çalışılıyordu. Özellikle erzak meselesinde büyük şehirlere kervanlar gönderiliyor ve erzak temin ediliyordu. 1 haftayı bulan hazırlıklar neticesinde Lord Lakhem‘in mareşalliğinde ordu Tulga’da toplanmış 1 gece dinlenip Nelag kalesine doğru yola çıkmıştı. Kısa bir yolculuktan sonra Tulbuk kalesine gelinmiş Lord Belir‘in askerleri ile birleşilmiş ve Nelag kalesi önlerine gelinmişti. Engebeli ve dağlık bir arazi olduğu için kuşatma kulesi kullanmak olanaksızdı. Bunun üzerine merdivenler oluşturuldu ve sağlamlaştırıldı. Surlara dayamak için hazırlandı. Nelag kalesi kuşatmaya hazır değildi üstüne üstlük kalenin lordu Lord Doru da eksiklikleri gidermek için Khudan şehrine gitmiş ve kaleyi başıboş bırakmıştı. Yafes hemen hızlıca ordugahı kurdurmuş ertesi günki saldırı için askerlere hazırlanmalarını emretmişti. Ertesi gün kale komutanına elçi gönderilmiş kalenin teslim olunmasını istemişlerdi. Kaleden gelen cevap olumsuz olunca kral zırhını giymiş askerlerinin yanına gelmişti. Askerler surlara tırmanmaya hazırdı, kraldan gelecek saldırı emrini bekliyorlardı. Yafes öğleye doğru emri vermiş okçu atışlarıyla kuşatma başlamıştı. Ok yağmuru ile başlayan kuşatma askerlerin merdivene tırmanma çabaları ile devam ediyor ancak Veagir okçuları nefes aldırmıyordu. Merdivenlere tırmanmaya çalışan askerler kalkanlarını birleştirip adeta bir çatı oluşturmuştu. Yukarı çıkabilen askerler ise çabucak yaralanıyor ölüyor veya gerisin geriye dönüyordu.

Çığ Geliyor: Veagirlerle Savaş isimli 22. bölümü okudunuz. Gelecek bölüm olan

23. Bölüm çok yakında!

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayın

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/