Burada Savaş Bitmez – 6. Bölüm

Kalradya'da Son Dolunay

Beğenmedimİdare ederİyiÇok İyiMükemmel (Henüz kimse oy kullanmamış. İlk kullanan olmak ister misin?)
Loading...
0

Burada Savaş Bitmez isimli 6. bölümü okuyacaksınız. Önceki bölüm olan 5. bölüm.. Tüm bölümlerin listesine gitmek için buraya tıklayınız.

Dhirim surlarında başlaması beklenen savaş Kral Harlaus’un okçulara atış emri ile başlamıştı. 900’e yakın okçu surlara ok yağdırıyordu. Yafes ise elinde kalkanı ile hazır bir şekilde gelecek emri bekliyordu. Harlaus en arkada güvenli bir yerde emirler yağdırıyordu. Ancak beklenmedik bir olay olmuş, Sancar Han ve 3 lordu Svadya ordusunu arkadan ablukaya almış, Svadyalılar surlar ile ordu arasında kalmıştı. Ölümüne başlayan çarpışmalar iki taraftan da yitip giden canlar ve oluşan zayiat çok fazla idi. Yafes ise arkadan gelen atlılara karşı bir piyade olarak elinden geleni yapıyor, atların ayaklarına saldırarak Kergit askerlerini atlardan yoksun ediyordu. Atsız kalan Kergit askerlerini öldürmek kolay oluyordu.

Sancar Han ise Harlaus’u öldürüp kendi taraftarı olan İsolla’yı tahta geçirmek için hamleler yapıyordu. Yafes ise savaşarak Harlaus’un yanına kadar gelmiş onu korumaya çalışıyordu. Çünkü onu iyi bir adam sanıyordu. Ancak Sancar Han’ın beklemediği bir gelişme olmuş, Rodok tarafından 400 kadar arbeletçi gelmişti. Attıklarını vuran bu birlik Kergit askerlerini süzgeçe çevirmişti. Zaten zırhları ince yahut hiç olmayan askerler dağılmıştı. Sancar Han ve adamları çoktan Tulga şehrinin yolunu tutmuştu yani kaçıyordu.

Kral Harlaus ise son bir hücumla askerleri ile Dhirim’e girmeyi başarmıştı. Harlaus hile hurda cenk derken savaşı kazanmış ve Muzaffer bir komutan olarak Praven’e gelmişti. Harlaus’un dikkatini çeken başka bir şey ise Yafes idi. Yafes’in gerek savaşma şekli gerek güvenirliği Harlaus’u etkilemişti. Yafes ise Kalradya’da savaşın nasıl gerçekleştiğini fark etmiş ve kendini artık ona göre hazırlamaya karar vermişti. Harlaus bir askerini Yafes’in yanına göndererek huzuruna çağırtmıştı. Ona:
 “Evet Yafes efendi seninde bildiğin üzere savaşta asker zayiatıyla beraber 2 lordumu da kaybettim. Senden isterim ki sana Ushkuru köyünü vereyim ve sen de kaybettiğimiz Lord Delinard yerine benim lordum ol. ” demişti.

Yafes Halktan Yana

Yafes en başta çekinse de bunu kabul etmiş Ushkuru köyünün yolunu tutmuştu. Köye geldiğinde gördüğü tek şey yıkım idi. Kergitler köyü yağmalamış, yakıp yıkmıştı. Dağlara kaçan köylülerin yanına giden Yafes köyün yaşlısı ile konuşmuş ve hep beraber köyü kalkındırmaya çalışacaklardı. Köy halkı Yafes’in emrindeki 73 askerle bir olup köyü 1 hafta gibi kısa bir sürede yeniden inşa etmişlerdi. Tüm parasını köye harcayan Yafes ise hem para kazanmak hemde köyü ve çevreyi korumak için haydutların, çapulcuların peşine düşmüştü. Bölgeyi temizlemesi pek uzun sürmese de kazandığı para ne orduya ne de köye yetmezdi, çünkü köyden bir süre vergi almayacaktı.
O da Harlaus’dan görev almaya karar verdi ve doğruca Praven’e gitti. Kralın ayrıldığını ve avlanmak için ormana gittiğini öğrenmiş ve ormana gitmişti. Ormanda Kral Harlaus’u bulmuş ve ona:
-“Benim için bir göreviniz var mı kralım?” demişti. Hem para kazanacak hem de kralın gözüne girecekti. Kral, Yafes’i Sarranidlere elçi olarak gönderecek ve Praven’den Shariz’e giden büyük kervana eşlik etmesini isteyecekti. O da yüklü miktar para almış ve görevi kabul etmişti.

Burada Savaş Bitmez isimli 6. bölümü okudunuz. 7. bölüm için tıklayınız.

Bölümlerden daha çabuk haberdar olabilmek için sağ alttan bildirimleri aktif etmeyi unutmayınız.

Yorumlar
Yükleniyor...
wifelovers arab sultan selecting harem slave. porno gratis lovely carmen caliente. horny girl wanting a cock in her.https://www.redwap.tube/