5 adımda CS:GO Oyun Deneyimini Arttırma

CS:GO oyun deneyimini arttırma detayları ile birlikte diğer oyunculardan üstün konuma gelmek ister misiniz? Counter Strike Global Offensive oyununda rekabetçi maçında, basit eğlencede ve diğer oyun türlerinde işinizi kolaylaştıracak oyun içi yardımcı kodlar bulunmakta. Çoğu kişi bu kodları ya bilmiyor, ya da nasıl aktif hale getireceğini bilemiyor. E-sportcular oyunlarda kullandığı bu komutlar diğer oyuncular için de büyük önem taşıyor. Komutlar oyunda, sizler için çok fazla önem taşımaktadır. Aşağıda kodların ne işe yaradıklarını da görebilirsiniz. CS:GO’da nasıl aktif hale getirebileceğinizi ve rekabetçi maçları için en önemli kodları sizlere aktarmaya başlayalım.

 1- Konsolu Açma

cs:go konsolu açma

Seçenekler> Oyun Ayarları> Geliştirici Konsolu Etkinleştir> Evet

Açtıktan sonra konsolu oyun içerisinde kullanabilmek için klavyede sol üstte yer alan “ tuşuna basınız.

 

2 – Oyun içi FPS ve Gerçek Ping değeri gösterme

cs:go ping değerini gösterme

Oyun içinde TAB tuşuna bastığımızda oyuncuların sol tarafında Ping değeri gözükmekte. Ama bu ping değeri gerçek ping değeriniz ile aynı değil. Bu ping değeri gerçek zamanlı olmadığı için tam bilgi göstermiyor. Bu yüzden gerçek ping değerinizi her zaman görmek için;

Oyunda Konsolu açtığımızda net_graph 1 yazdığımızda ekranın alt kısmına resimdeki gibi FPS ve Ping değerleri gösterilecektir. Bu ayarı kapatmak istiyorsanız bu komutu net_graph 0 yazmamız yeterli olacaktır.

3 – Oyun içi Takım Arkadaşları Yeri Belirleme

cs:go duvar arkası arkadaşlarını görme

Bu komut ile oyunda takım arkadaşlarınızın yerini duvar arkası görebileceksiniz. Bu hile değil oyun sahibi Valve‘nin oyuna eklediği özel bir özellik. Bu komutu kullanırsanız oyundan hiçbir şekilde hile olarak ceza yemezsiniz.

Oyunda konsol kısmına +cl_show_team_equipment yazarak oyun içinde takım arkadaşlarınızı Duvar Arkası görebileceksiniz. Bu komutu kapatmak komutunu kullanmanız gerekmektedir.  –cl_show_team_equipment

 

4 – Radar Ayarı

cs:go harita ayarını değiştirme

CS:GO oyun deneyimini arttırma yollarından belki de en önemlisine geldik. Oyun haritasında geniş bir alanı görmek için bu kod tam size göre. Bu kod sayesinde düşmanlarınızı ve takım arkadaşlarınızı geniş bir açı ile görebileceksiniz.

Konsolu açtığımızda aşağıdaki kodları yazmamız bu özellik için yararlı olacaktır.   cl_radar_always_centered “0”              
cl_radar_scale “0.3”
cl_hud_radar_scale “1.15”
cl_radar_icon_scale_min “1”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_square_with_scoreboard “1”

5 – CS:GO FOV Ayarlama

Bilgisayar monitörünüzün genişliğine göre ayarlamanız gereken FOV değeri, size oyunda büyük avantaj sağlamaktadır. FOV; oyundaki karakterinizin elinin size olan uzaklığıdır. Bu ayar sizin silahınızın görünme yerini büyültüp küçültmektedir.

CS:GO FOV değerini ayarlama CS:GO Oyun Deneyimini ArttırmaCS:GO FOV değerini ayarlama CS:GO Oyun Deneyimini Arttırma

Bu ayarı yapmak için konsolu açıp viewmodel_fov “90” yapmanız yeterli olacaktır. ’90’ olan sayıyı azaltırsanız, karakterinizin eli yani silahı size yaklaşırken, sayıyı çoğaltırsanız karakterinizin eli yani silahı size uzaklaşacaktır.

CS:GO oyun deneyimini arttırma ile rakiplerinize bir adım daha yaklaşın. Ayrıca futbol oyunlarından hoşlanıyorsanız FIFA’nın son göz bebeği Fifa 18’de size bayrak astıracak potansiyeli yüksek 10 Türk futbolcu başlıklı yazımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Emre Solmaz

Oyun dünyasının Türkiye'de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyorum.(a)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.